Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimní závod přípravek (12. ročník) - 12.10.2019

Dne 12.10. zorganizoval náš oddíl sportovní gymnastiky TJ Spartak Trhové Sviny tradiční podzimní závod přípravek ve sportovní gymnastice. Tento závod se zatím vždy konal ve školní tělocvičně, ale letos z důvodu rekonstrukce podlahy v této tělocvičně se závod konal ve sportovní hale. Zúčastnilo se ho 6 oddílů z Jihočeského kraje, které reprezentovalo 61 dětí. Letos byl překvapivě velký počet závodníků. Obyčejně bývají závody přípravek relativně malé, do 40 dětí. Výhodou bylo, že přijelo více rozhodčích, a tak závod proběhl poměrně rychle.

Děti byly rozděleny do čtyř kategorií. Nejmladší kategorie závodily na nářadí i v technických disciplínách, starší děti závodily pouze v technických disciplínách (šplh, shyby, vznosy, člunkový běh, švihadlo, skok z místa). Pro ukrácení času jsme dětem zorganizovali malou výtvarnou soutěž. Vytvořené obrázky byly vystaveny v tělocvičně.

Výsledky našich malých závodníků si můžete najít na našich stránkách. Tyto závody jsou velmi důležitou přípravou nových gymnastek a gymnastů na skutečné závody. Děti se učí, jak závody fungují, jak se mají chovat a že se nemusí ničeho bát. Trenéři mohou ještě svým svěřencům napovídat sestavy a pomáhat jim, aby se nebáli. Doufejme, že nám přibudou noví stateční závodníci.