Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár Českých Budějovic - 11.5.2019

11. 5. 2019

Jako každý rok odjely naše závodnice v pátek 10.5. na trénink do specializované gymnastické tělocvičny v Českých Budějovicích. V tento den je možné trénovat zdarma od 17:00. Některé odjely v 20:00 domů, ostatní přespávaly v tělocvičně ve spacím pytli. Přespávali zde: Aneta Kollarová, Aneta Přibylová, Lea Mráčková, Šárka Tisoňová, Martina Prachařová, Anja Řeháčková, Karolína Jenknerová.
Druhý den se konal XV. ročník  dvojboje "O pohár Českých Budějovic" na kladině a prostných. Celkem závodilo asi 150 závodnic, což je poměrně velký počet, když se to má stihnout za jeden den. Jako trenérky doprovázely závodnice Jana Záhorková a Zdeňka Tisoňová, jako rozhodčí působila M. Hálová na kladině. Závod začal v 9:00 a skončil 19:00. Dopolední kategorie byly naštěstí vyhlášeny v 13:00 a tak mladší závodnice odjely dříve. 
Nejlepší umístění v dopoledním závodě vybojovaly: Adéla Zemanová (2011) VS0A  15.místo, Aneta Kollarová (2009) VS0B 6.místo, Lea Mráčková (2009) VS1B 6.místo. 
Odpoledne startovaly nejstarší závodnice a viděli jsme cvičení s velmi vysokou obtížností. Z našich závodnic nejlepší umístění získala Šárka Tisoňová (2007) VS4C, která se umístila na prvním místě z 15 závodnic z poměrně významných oddílů. 
Čtyři naše nejlepší závodnice závodily v kategorii VS5,6C a protože výsledky byly až neuvěřitelně vyrovnané, všechny by si zasloužily první místo: Martina Prachařová (2005) 1.místo, Bára Linhartová (2005) 2.místo, Anja Řeháčková (2005) 3.místo, Karolína Jenknerová (2005) 4.místo.
Závod byl velmi dobře organizovaný a měl vysokou úroveň cvičení. Všichni jsme si užily krásnou gymnastiku a viděly jsme závodnice z vynikajících oddílů.

Přehled našich závodnic v jednotlivých výkonnostních stupních:

VS 0 A - Zemanová Adéla, Davidová Ema, Steinbauerová Kateřina

VS 0 B - Kollarová Aneta, Přibylová Aneta, Hromádková Veronika

VS 1 B - Mráčková Lea, Nýdlová Veronika, Vondrášková Lenka

VS 4 C - Tisoňová Šárka 1. místo

VS 5 C a VS 6 C - Prachařová Martina 1. místo, Linhartová Bára 2. místo, Řeháčková Anja 3. místo, Jenknerová Karolína 4. místo

cb.jpg

výsledky zde

fotky zde