Jdi na obsah Jdi na menu
 


KPJ muži Č. Budějovice - 25.11.2018

26. 11. 2018

Dne 25.11. 2018 jsme se zúčastnili Krajského přeboru mužů ve sportovní gymnastice. Závod se konal ve specializované gymnastické tělocvičně (Gymcentrum) v Českých Budějovicích. Byl zahájen v 9:30 a skončil 13:30 a cvičení proběhlo v jediném sledu na všech šesti nářadích. Na organizaci se podílel TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí a Merkur České Budějovice. Ředitelem závodu byl Jaroslav Včelák, který zastával také funkci moderátora. Za práci rozhodčích zodpovídal hlavní rozhodčí Michal Vopelka. Zajímavostí tohoto závodu bylo to, že rozhodčí mají k dispozici notebook a posílají známky do centrálního počítače pomocí wifi. Počítání výsledků je tak mnohem rychlejší.

Diváci viděli cvičení od úplných začátečníků až po jednoho závodníka, který je součástí reprezentace. Je zřejmé, že kvalita a úroveň cvičení se rok od roku zvyšuje. Z našeho oddílu se zúčastnili pouze dva závodníci a to Michal Maděra a Jiří Novotný. Jiří Novotný skončil na třetím místě a získal tak svojí první medaili z gymnastických závodů. Michal i Jirka se během závodu setkali s legendou Jihočeské sportovní gymnastiky Rudou Ruzyňákem, který ještě v 80-ti letech závodí a zvládne každý den 100 shybů. Snad pro ně toto setkání bude inspirací do dalšího života.

20181125_115818.jpg

fotky zde

výsledky zde