Jdi na obsah Jdi na menu
 


KP ženy Pelhřimov - 2.6.2018

2. 6. 2018

V sobotu 2.6. 2018 se konal poslední a nejdůležitější závod jarní sezóny Krajský přebor Jihočeského kraje a Vysočiny v Pelhřimově. Pro poměrně velkou účast jsme se rozhodly objednat menší autobus a cestovat společně autobusem. Cesta do Pelhřimova trvala jeden a půl hodiny. Závodilo 17 dětí a z toho 12 jelo autobusem spolu s 5 trenéry.
Z těchto pěti trenérů byly Katka Smoleňová, Naďa Hálová a Míša Hálová nominované jako rozhodčí. Lída Záhorková se starala o gymnastky, které nezávodily. Šly na zmrzlinu a na procházku do města. Také využívaly místní trampolínu, tak jim snad dlouhé čekání rychle uběhlo. Zdeňka Tisoňová s Janou Záhorkovou se staraly o závodící gymnastky. Protože podle nových pravidel musí být u bradel při cvičení vždy trenér, (jinak hrozí srážka) a závodnice byly rozlosovány do různých družstev, bylo pro ně dost obtížné vše stihnout. Z Pelhřimova jsme odjížděly v 18:00.
Výsledky nedopadly podle očekávání, protože rozhodčí rozhodovaly na krajském přeboru přísněji v porovnání s jinými závody (například v kategorii VS0 byly výsledky nižší až o tři body). Největším úspěchem bylo třetí místo Báry Linhartové v kategorii VS5C, páté místo Šárky Tisoňové v kategorii VS4C (z 18-ti závodnic ve velké konkurenci) a třetí místo Veroniky Nýdlové v kategorii VS1B. Umístění ostatních
gymnastek najdete ve výsledcích. Bohužel se nám nepodařilo splnit limit pro účast na mistrovství C-kategorií. Báře Linhartové utekl limit o 0,266 bodu a Šárce Tisoňové o 0,026 bodu. Pokud to bude možné, určitě zkusíme požádat o divokou kartu.
Trenéři v našem oddíle si také domluvili limit, který když gymnastky splní, získávají doměnu. (VS0A 65 bodů, VS0B 67 bodů). Letos získaly dostatečny počet bodů Adéla Dobrovolná, Eliška Kučerová, Jana Šabatková a Tereza Felendová. Doufejme, že příští závodní sezónu se nám podaří udržet vysokou účast a vylepšit již tak pěkné výsledky.

 

received_1986398924726970.jpeg

 

img_20180602_173338.jpg

fotky zde 

výsledky zde