Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní závod v Sezimově Ústí - 8.4.2018

8. 4. 2018

Jarní pohár v Táboře
 
V neděli 8.4.
2018 jsme se zúčastnily "Jarního poháru ve sportovní gymnastice mužů a žen" v areálu gymnázia Pierre de Coubertina. Jednalo se o první závod v jarní sezóně a navíc to byl první závod podle nového závodního programu. Závodilo jedenáct dívek z našeho oddílu. Obsadily jsme kategorie VS0 A, VS0B, VS1 B, VS4 C a VS5-6 C. Zároveň jsme dodaly tři kvalifikované rozhodčí. Jako nová rozhodčí se zúčastnila Katka Smoleňová a vedla si výborně. Závod trval od 9 - 18 hodin a cvičilo 160 gymnastů a gymnastek.

Za kategorii VS0 A, která byla nabitá velkou konkurencí z Jindřichova Hradce a Českých Budějovic cvičila Adélka Dobrovolná. Bodově splnila tuto kategorii (minimálně 64 bodů) a skončila na 11. místě. V kategorii VS0 B cvičila Štěpánka Ondrášková a i když to byly její první závody, splnila potřebný počet bodů na přeskoku a bradlech.

V kategorii VS1 B závodily: Veronika Nýdlová, která vybojovala krásné třetí místo a také splnila bodový limit, Karolína Marková na čtvrtém místě, také splnila kategorii. Nejmladší Lea Mráčková na pátém místě bodový limit nesplnila.

Ve VS4 C cvičila Šárka Tisoňová, která získala velmi slušné páté místo a na prostných měla druhou nejvyšší známku.

Mezi naše největší hvězdy pak patří juniorky, které výborně reprezentovaly náš oddíl i ve velké konkurenci. Tyto dívky již cvičí skutečnou gymnastiku, a proto už tu tak úplně nejde o medaile, ale o to aby ukázaly co umí. Bylo by opravdu škoda, kdyby ty krásné fliky a salta skákaly pouze na tréninku, kde je nikdo nevidí. Za vedení tohoto družstva je zodpovědná trenérka Zdeňka Tisoňová, která odvedla velmi dobrou práci. Anja Řeháčková, pro kterou to byl po dlouhé době první závod, se umístila na 14. místě a nejvyšší známku získala na přeskoku. Karolína Jenknerová byla na 13. místě. Jejím nejlepším nářadím byla prostná. Prachařová Martina byla jedenáctá a nejvyšší známku měla také na prostných. Velkým úspěchem bylo umístění Báry Linhartové na 6. místě.

Celkově dopadl závod velmi dobře, i když všichni byly po mnohahodinovém maratonu velmi unavení.

20180408_130816.jpg

výsledky zde

fotky zde