Jdi na obsah Jdi na menu

Sportovec roku 2019

Za sportovní gymnastiku se byly nominovaní: Jiří Novotný, Martina Prachařová a Anja Řeháčková.

Jiří Novotný – roč. 2006

Jirka se gymnastice věnuje od roku 2012. Cvičení se stává každým rokem náročnější. Přesto se Jirka nevzdává a pokračuje v nácviku těžších a těžších dovedností. V roce 2019 se zúčastnil 2 Krajských přeborů ve volných a povinných sestavách. Dvakrát se splněním bodového limitu na krajských přeborech a probojoval se na Mistrovství České republiky, které se vždy konalo v Brně. Umístění na předních místech Jirka nedosahuje, ale oceňujeme jeho vytrvalost. Gymnastů v jeho kategorii je velmi málo. V Jihočeském kraji startovalo v jeho kategorii v povinných sestavách 5 cvičenců, na Mistrovství České republiky bylo 19 cvičenců. Prosincové mistrovství bylo Jirkovým devátým mistrovstvím v pořadí. Jeho cílem je účast na 10 mistrovstvích. Budeme mu držet palce.

Martina Prachařová – roč. 2005

Pro Martinu to byl velmi úspěšný rok. Závodila v kategorii juniorky C a ve 3. lize. Na jaře v juniorkách obsadila 1. místo v Českých Budějovicích, 3. místo v Sezimově Ústí a 3. místo na Krajském přeboru jednotlivkyň. Na podzim ve 3.lize to bylo dvakrát 3. místo (Sezimovo Ústí a České Budějovice) a byla prospěšnou členkou družstva na Krajském přeboru družstev, které se umístilo na 5. místě z 9 družstev. Poprvé se účastnila i Mistrovství České republiky, kde skončila na 28. místě. V předchozích letech jí trápily bolavá záda. Nyní je už v kondici.

Anja Řeháčková – roč. 2005

Anja závodila v kategorii juniorky C a ve 2. lize. Na jaře za juniorky vybojovala 2. místo v Sezimově Ústí a dvakrát 3. místo (Trhové Sviny a České Budějovice) a na Krajském přeboru jednotlivkyň byla na 4. místě. Na podzim hostovala ve 2. lize za oddíl Sezimova Ústí, kde společně na Krajském přeboru družstev vybojovali 2. místo. Tato liga je už velmi obtížná. Jen málo děvčat zvládne tyto náročné prvky. Účastnila se podruhé Mistrovství České republiky, kde se umístila na 25. místě.

Pro Anju i náš oddíl bylo letošní novinkou, možnost se zapojit do příbuzného gymnastického sportu a to skoky na trampolíně. I když trampolína ve sportovní hale neumožňuje kvalitní přípravu (zastaralý typ). Vyrážely jsme také do specializovaných oddílů a tak jsme se přes kvalifikaci probojovaly. Účast na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci byla velkým zážitkem. Za jihočeský kraj ve skocích na trampolíně se Letní olympiády dětí a mládeže kromě Anji účastnily ještě dvě trhovosvinenské gymnastky (Eliška a Šárka).