V oddílu bylo v průběhu roku přihlášeno kolem 60 dětí, které jsou rozděleny do 6 skupin dle věku  a  u  pokročilých cvičenců i podle výkonnosti. O děti se stará  8  trenérů a trenérek pravidelně  a 4  trenéři  pomáhají nepravidelně dle potřeby.

Velká většina dětí trénuje 6 hodin týdně. Přípravka trénuje 3,5 hodiny týdně.

Na podzim jsme měli velké problémy s trénováním, protože školní tělocvična byla mimo provoz a v hale nebyl od října dostatek volných hodin.

Závodní činnost:

Závody dívek: celkem 6 závodů, z toho 2x KP ( 1x jednotlivkyně a 1x družstva)  a 1 x  MČR ve Vysokém Mýtě. Na MČR  kategorie VS4C dosáhla vynikajícího výsledku Šárka Tisoňová, která z 69 závodnic skončila na pěkném 19 místě. Celkem ve Vysokém Mýtě startovaly 3 závodnice.

Závody hochů: celkem 5 závodů, z toho byly 2 KP (jednotlivci a družstva) a 2 MČR.

KP: Ve starších žácích byly jen 2 družstva ,České Budějovice a historicky vůbec poprvé startovalo družstvo hochů za Trhové Sviny a skončilo na druhém místě.

MČR se 2x zúčastnil gymnasta Jiří Novotný , který se na tento závod kvalifikoval na KP. Konkurence závodníků z celé ČR nebyla velká početně, (v kategorii starších žáků startovalo jen 19 borců) ale výkonnostně byli přece jenom lépe připraveni. Převážně se jedná o závodníky oddílů z velkých měst. Jirka skončil na 19 místě.

Závody přípravek:  celkem 2 závody z toho se jeden konal v Trhových Svinech za nezvykle velkého počtu šedesáti dětí .

Závod párů - rodič a dítě:  celkem 1 x ,  Závod je organizován s hlavním cílem, aby děti s rodiči alespoň trochu cvičili i o prázdninách.

Letní olympiáda dětí a mládeže - na tuto významnou soutěž pro mladé sportovce jsme se kvalifikovaly ve skocích na trampolíně (je to hodně podobné sportovní gymnastice). Prošly jsme několika kvalifikačními závody a nakonec se z našeho oddílu a zároveň z Jihočeského kraje zúčastnily Šárka Tisoňová, Anja Řeháčková a Eliška Kučerová. Děvčatům se moc olympiáda líbila.

Soustředění:  Zimní soustředění se v roce 2019 nekonalo. Letní soustředění proběhlo ve dvou týdnech. První  týden byl v Plzni s gymnastickým oddílem Sezimova Ústí. Zúčastnilo se 12 dětí.  Druhý týden soustředění byl organizován jako příměstský tábor v Trhových Svinech ve sportovní hale za účasti cca 30 dětí.                                                Hálová N.